אביזרים נלווים כלי שינוע ציוד הרמה

עגלות כלי שינוע

עגלות כלי שינוע
עגלות כלי שינוע
עגלות כלי שינוע

אחד הדברים החשובים ביותר במפעלים ובמחסנים הוא לספק יכולת שינוע נוחה ובטוחה לסחורה שמיוצרת. זה לא משנה איזה מוצר מייצרים במפעל, הוא חייב להיות מובל בבטחה עד למקום שלו במדף  ומשם להפצה. השאלה היא איך אפשר לשנע בצורה בטוחה וחזקה, והתשובות נמצאות בהמשך המאמר.

מה צריך כדי לשנע מוצרים?

שינוע מוצרים במפעל ובמחסן היא הפעולה הכי חשובה שיש. איך אפשר להעביר משטח ענק שזה הרגע יצא מייצור ומכיל כמה טונות של מוצרים אל מדף האחסון שלו במחסן? יש צורך בכלי חזק מאוד שמצד אחד יוכל להרים לגובה את הסחורה הכבדה הזו ומצד שני לא יאמץ אף עובד, כי זה מסוכן לבריאות וכמובן מנגד לחוק. במקום להשתמש בסולמות ולהרים מוצרים ידנית, אפשר להשתמש במלגזות, עגלות שינוע ועוד מגוון כלים שחייבים להיות בכל מחסן ובכל מפעל.

אלו כלי שינוע קיימים?

  • עגלות שינוע הם מהכלים הכי בסיסיים שיש. כלי שינוע די פשוטים והן בסך הכול משטחים ניידים שעליהם אפשר להעמיס מוצרים ואף מכונות שלמות. קל מאוד לדחוף את העגלות ויש להן מנגנוני בלימה אמינים, והתמרונים שלהם טובים. עגלות אלו לרוב לא יכולות להרים סחורה לגובה והתפעול שלהם לא מכיל אפשרויות כמו במלגזות, אך הן זולות ופשוטות מאוד כאשר כל אחד יכול להשתמש בהן בלי הכשרה מיוחדת.
  • כמות הרמה הן מכלי השינוע החשובים ביותר שיש. במות אלו לרוב יהיו במות חשמליות הידראוליות שפועלות באמינות שנים רבות. הבמות יכולות להרים סחורה לגובה רב ויש במות שאף משמשות להרמה של אנשים, בין היתר במפעל ומחוצה לו.

הכלי הכי חשוב שיש

המלגזה היא גם הפריט הכי מוכר שיש כאשר אדם אחד מפעיל אותה אך הוא יכול להפיק תפוקת עבודה של עשרה אנשים בחצי מהזמן. המלגזה יכולה להיות חשמלית, כך שהיא תוכל לפעול בתור מתחם סגור, ויכול גם להיות מלגזת דיזל חזקה יותר אם כי מחייבת עבודה בשטחים חיצוניים. המלגזות יכולות להרים משקל עצום שיכול להגיע למעלה מ-10 טונות ולגובה של מטרים ספורים, וכך למעשה הן הכלי החשוב ביותר שיש.

קראו עוד על: מלגזה חשמלית

דילוג לתוכן